webleads-tracker

Trimly, DAM Sollan, prosty i skuteczny

VCM, rozwiązanie DAM z firmy Sollan, zostało przeprojektowane i nosi odtąd nazwę Trimly. Umożliwia proste i efektywne wykorzystywanie zasobów cyfrowych

Na rosnącym rynku, którego wartość w 2013* r. szacowano na 85,5 miliona euro, zarządzanie treściami audiowizualnymi (zdjęcia, wideo, pliki dźwiękowe) stało się kluczowym obszarem dla firm z różnych branż (marketing, komunikacja, handel, e-commerce etc.). Głównymi sprzymierzeńcami przedsiębiorstw w procesie cyfrowej transformacji są rozwiązania Digital Asset Management (DAM) lub Media Asset Management (MAM), które umożliwiają zarządzanie niezbędnymi zasobami dla strategii innowacji.
 
Sollan oferuje własny rozwiązanie VCM (Video Content Management) od 2007 roku, optymalizując sposób wykorzystywania zasobów cyfrowych. Pozwala ono przechowywać, waloryzować oraz publikować zdjęcia, wideo i pliki dźwiękowe należące do firmy. Jego atutem jest wysoka efektywność przechowywania, usługa platformy wideo online (OVP — Online Video Platform), precyzyjne zarządzanie metadanymi, profilami i uprawnieniami, jak również publikacja dla wielu rodzajów urządzeń. Oferuje ono również platformy współpracy między zespołami, umożliwiające komunikację oraz stosowanie iteracyjnych procesów.
 
W obliczu nieustannie zmieniającego się rynku, rozwiązanie musiało zostać całkowicie przeprojektowane, by zaspokoić nowe oczekiwania firm i organizacji względem posiadanych zasobów cyfrowych. Położono nacisk na prostotę oraz wydajność, by umożliwić płynne zarządzanie firmowymi zasobami cyfrowymi. Zastosowano innowacyjne, zgodne z najnowszymi trendami w branży cyfrowej funkcje, takie jak wyszukiwanie kolorymetryczne czy scentralizowane publikowanie w sieciach społecznościowych, takich jak YouTube, Vimeo, Dailymotion etc. Wraz ze zmianami przyszła nowa nazwa — Trimly, która definiuje nową tożsamość tego rozwiązania.
 
„Branże marketingu i komunikacji muszą działać coraz szybciej, kłaść nacisk na innowacyjność, coraz sprawniej reagować na sygnały z rynku oraz wyzwania związane z dygitalizacją. Upowszechnienie narzędzi cyfrowych czy trendy w rodzaju BYOD (Bring your own device) zmieniły oczekiwania branż, które potrzebują teraz produktów funkcjonalnych, prostych i instynktownych w użytkowaniu. Trimly to narzędzie stworzone z myślą o prostocie i efektywności. Wystarczy kilka minut, by móc rozpocząć korzystanie z narzędzia. Firmy mogą wykorzystywać firmowe zasoby cyfrowe w różnych kanałach komunikacji” — wyjaśnia Elise Duchateau, dyrektor ds. marketingu w Sollan.
 
Rozwiązanie płynnie integruje się z innymi narzędziami do zarządzania treściami cyfrowymi (ECM), takimi jak produkty do zarządzania dokumentami cyfrowymi (GED) Alfresco i Nuxero czy też platformami współpracy Sharepoint i Liferay. Thomas Dechilly, dyrektor produktu Trimly, wyjaśnia ten kierunek rozwoju: „W Sollan specjalizujemy się w zarządzaniu treścią. W przypadku zasobów cyfrowych, jeśli tylko mają cechy plików multimedialnych (zdjęcia, wideo, pliki dźwiękowe), mamy do czynienia przede wszystkim z zarządzaniem treścią. Pracowaliśmy nad płynną integracją z istniejącymi narzędziami ECM, aby uniknąć dublowania się narzędzi dostępnych użytkownikom, co często skutkuje rozproszeniem zasobów. Nasze rozwiązanie umożliwia zatem zachowanie spójności w zakresie zarządzania wszelkich treści cyfrowych będących w posiadaniu firmy, bez względu na to, czy chodzi o dokumenty czy też pliki wideo”.  
 
Trimly jest przeznaczone dla wszystkich działów mających do czynienia z zasobami cyfrowymi, takimi jak marketing, komunikacja, handel, R&D, e-szkolenia itp. 
Nasze rozwiązanie jest oferowane w modelu SaaS (Software as a service) lub lokalnie (na własnym serwerze). Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, skorzystaj z darmowych prezentacji online Sollan (www.sollan.com) dostępnych po rejestracji. 
 
 
* Badanie SerdaLab – czerwiec 2015 – rynek zarządzania treściami audio-video
 

 

Informacje o Sollan

Sollan to francusko-angielska firma specjalizująca się w zarządzaniu treściami cyfrowymi (ECM). Posiada szeroką wiedzę w zakresie różnych aspektów obiegu dokumentów.
Sollan jest uznawane za eksperta w trzech obszarach: tworzenie innowacyjnych rozwiązań informatycznych (Sollan Software), usługi konsultingowe (Sollan Consulting) oraz wdrażanie rozwiązań ECM (Sollan Development). 
 
 

Kontakt dla prasy

Elise Duchateau
Tél. +33 (0) 1 80 60 83 98 / +33 (0) 6 79 44 36 25  
 
 
 
 

 

Add new comment

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.